Комунальний заклад
"ТЕРИТОРІЯ ДОБРА"

Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі

Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі

(відповідно до пункту 41 постанови КМУ від 11.10.2016 № 710

«Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами))

 

 

  1. 1.  Найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, його категорія Комунальний заклад “Ясининицький навчально-реабілітаційний Центр” Рівненської обласної ради; 35336, вул. Садова, 51а, с. Ясининичі, Рівненський район, Рівненська область; код за ЄДРПОУ – 25314596; категорія замовника – юридична особа, яка забезпечує потреби держави або територіальної громади.
  2. 2.  Назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися стосовно кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі і частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності): Електрична енергія, код 09310000-5 – Електрична енергія  за ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник»
    1. 3.     Ідентифікатор закупівлі: UA-2022-11-30-003784-a

Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі:
Якість електричної енергії

Якість електричної енергії - це сукупність властивостей електричної енергії відповідно до встановлених стандартів, які визначають ступінь її придатності для використання за призначення.

Згідно ст. 18 Закон України «Про ринок електричної енергії» показники якості електропостачання повинні відповідати величинам, що затверджені Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Параметри якості електричної енергії в точках приєднання споживачів у нормальних умовах експлуатації мають відповідати параметрам, визначеним у ДСТУ EN 50160:2014 «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загального призначення».

Учасник у складі пропозиції зобов’язаний надати сертифікат якості (відповідності) на електричну енергію, а у випадку відсутності законодавчої необхідності у сертифікації відповідного товару, або електрична енергія не підлягає обов’язковій сертифікації, учасники надають  у складі пропозиції відповідний документ (чинний на дату подачі пропозиції), виданий від державного підприємства, що належить до сфери управління Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, із зазначенням обставин, що електрична енергія, як товар, не підлягає обов’язковій сертифікації в Україні. У такому випадку зазначений сертифікат учасником не надається.

Відповідно до положень пункту 11.4.6 глави 11.4 розділу XI Кодексу систем розподілу, затвердженого постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 310 (далі – КСР), параметри якості електроенергії в точках приєднання споживачів в нормальних умовах експлуатації мають відповідати параметрам, визначеним у ДСТУ EN 50160:2014 «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загальної призначеності» (далі – ДСТУ EN 50160:2014).

Основні показники якості електричної енергії визначені у пунктах 11.4.7 – 11.4.12 глави 11.4 розділу XІ КСР.

Стандартна номінальна напруга Uн для мереж низької напруги загального призначення має значення 220 В між фазним і нульовим проводом або між фазними проводами:

-     для трифазних чотирипровідних мереж: Uн = 220 В між фазним та нульовим проводом;

-     для трифазних трипровідних мереж: Uн = 220 В між фазними проводами.

Зміна напруги не повинна перевищувати ± 10 % від величини номінальної напруги. Обґрунтування розміру бюджетного призначення: закупівля здійснюється на очікувану вартість потреби у електричній енергії на січень – грудень 2023 року.

  1. 4.  Очікувана вартість предмета закупівлі на період 01 січня 2023 року – 31 грудня 2023 року становить 1 125 000 грн. 00 коп. (Один мільйон сто двадцять п’ять  тисяч грн. 00 коп.).
  2. 5.  Очікувана вартість предмету закупівлі визначена виходячи з необхідної кількості електричної енергії на відповідний період та ціни на електричну енергію.